Kastani 42, Aparaaditehas

5198 7258

elise.tollimae@gmail.com

Jälgi minu tegemisi ka sotsiaalmeedias

Pereteraapia

Pere on parim ravim

Sageli on puudust ühendusest

Sageli jõavad kliendid teraapiasse ning koos avastame, et depressioon, ärevus või mõni teine vaimse tervise probleem on tugevalt seotud sellega, et lähedastega puudub vajalik ja igatsetud ühendus.

See omakorda mõjutab suhtlemist ennast - sagenevad konfliktid ja arusaamatused; pinge tõttu suhetes võib ka tekkida üksteisest kaugenemine, mis paarisuhetes võib viia kõrvalsuhete või petmiseni.

Kui peres on tasakaal paigast ära väljendub see väga sageli ka lastes.

Mõni laps võtab koduse pinge ning elab seda välja koolis/ lasteaias, mõnikord kipuvad ka lapsed oma muresid endasse hoidma ning siis annab juba keha märku, et midagi on valesti ning võivad tekkida psüühilised või füüsilised sümptomid/ probleemid. (Sama kehtib ka täiskasvanutel)
Pereteraapia guru, professor Maurizio Andolfi on öelnud, et “pere on parim ravim”. Ja nii see kipub tõesti olema. Psühholoog, terapeut on inimese kõrval mõnda aega, juhendab ja toetab - aga pere on see, mis on ja jääb inimese kõrvale igaveseks.

Kõik algab pereloost

Enamasti algab teraapia sellega, et terapeut uurib pere lugu ja seda, mis täpsemalt parasjagu muret teeb, sageli käib sellega kaasas juba ka genogrammi ehk peresuhete kaardi koostamine. See on visuaalne pilt pere süsteemist üle mitme põlvkonna.

Edasine teraapia plaan kooskõlastatakse koos kliendiga - siin on terapeut abiks eesmärgi sõnastamisel ja selle poole liikumisel.

Teraapia ise hõlmab väga erinevaid tegevusi.

On juhendatud dialooge, erinevatel toolidel istumist. Kui kohe päris oma pereliikmetega teatud teemadel rääkida ei julge, aitab terapeut (nii mõnigi kord näiteks karvaste loomade abiga) julgust koguda ja harjutada, nii saab aju uutmoodi suhtlemist kogeda ja tekib selleks oskuseks vajalik ühendus.
Teraapias on oma koht ka sellel, et terapeut aitab leida loogilisi seletusi käitumismustritele. Samuti on väga oluline töö tunnete ja traumadega. Arvan, et pole ühtegi klienti, kes oleks minu juurest teraapiast ära läinud ilma, et ta poleks tunnete jäämäega tutvunud.

See on mugav spikker neile, kellele tunnete tundmine ja nimetamine keeruliseks osutub (olen ka ise olnud üks nende seast). Kui kodune eeskuju tunnetega toimetulekul on olnud vähene on teraapia hea koht, kus nendega kontakti otsida ja saada - nii ei pea neid edasises elus enam kartma ega enda sisse koguma.

Ka terapeut käib teraapias

Pereterapeut ise on keegi, kes on sarnase teekonna juba läbinud või läbimas. Pidev töö enesega ning täiendkoolitused on miski, mis on pereterapeudi igapäevaelu osa. Nii nagu professor Andolfi ütles, on pere ise parim ravim. Sellest lähtub iga terapeut - usk pere ressurssidesse ja võimesse oma probleemidele lahendused leida on aluseks heale teraapiale.

Mina usun, et pereteraapia on võimas ressurss, mida tasub kaaluda, kui tunned, et sina või sinu pere vajab muutust. Kui sa pole kindel, kas pereteraapia on midagi sulle või sinu perele - siis lihtsaim viis sellele vastus saada on võtta ühendust pereterapeudiga ja uurida välja!

Minu teenused

Pereteraapia seanss 90 minutit (80 eurot)

Üksi või koos teiste pereliikmetega ühise rahulolematuse allika tuvastamine, sõnastamine ning sellele lahendus(t)e leidmine.

Üksi või koos teiste pereliikmetega ühise rahulolematuse allika tuvastamine, sõnastamine ning sellele lahendus(t)e leidmine.

Individuaalseanss 60 minutit (55 eurot)

Mõnikord võib olla nii, et pole päris kindel, mis rahulolematust ning ärevust põhjustab. Olen abiks probleemi kaardistamisel ning elu vaatamisel läbi suhete mõju. Sealhulgas sisaldab see suhte, kontakti loomist kõige olulisema inimesega sinu elus - sinu endaga!

Pereteraapia_pereetapid_picture

Oma valiku saad teha mugavalt valides kalendrist sind kõnetava teenuse.

Broneeri aeg
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram